2009 m. birželio 2 d., antradienis

Šokoladiniai saldainiukai


Labai greitai pagaminami, labai skanūs ir gražūs saldainiai niekuo nenusileidžiantys "Šokolado namų" šedevriukams! :)

Šokoladiniams saldainiukams reikės:
150 g juodojo šokolado
3- 4 šaukštai trupintų vaflių
3- 4 šaukštai kokoso drožlių
1- 2 šaukštai saldaus kondensuoto pieno

Papuošimui:
20 g baltojo šokolado
Keletas lazdyno, kedro riešutų, keli migdolai ir pistacijos
Keli džiovintų ananasų bei papajos gabalėliai
Kokoso drožlės


Svarbiausias įrankis šių saldainiukų gamybos procese yra silikoninė Tupperware "19 perliukų" forma.

Gaminimo procesas labai smagus ir šokoladuotas.. 100 g. juodo šokolado ištirpinam mikrobangu krosnelėje. Man užteko 1 min. 800kW.

Ištirpusiu šokaldu ištepiau silikoninės formos „lizdelius“. Keletą "lizdelių" galima įspausti, tuomet šokladinius saldainius bus galima kitaip padekoruoti. Geriausiai tą daryti silikoniniu šepetėliu arba šaukšteliu. Tepti reikia taip, kad pro šokolado sluoksnį nepersimatytų silikoninės formos sienelių. Į kiekvieną neįspaustą "lizdelį" galima įdėti po lazdyno riešutą, džiovintą uogos ar vaisiaus gabalėlį. O tada kelioms minutėms įdėti formą į šaldiklį ar šaldytuvą, kad šokoladas sustengtų.

Kol šokoladas stengs, pasidariau įdarą: smulkiai sutrupinau paprastus vaflius. Juos sumaišiau su kokoso drožlėmis ir keliais šaukštais kondesuoto sutirštinto pieno.

Paruošta mase užpildžiau šokoladines formeles. Tik nereikia įdaro pridėti per daug, juk reikės padaryti šokoladinį pagrindą saldainiukams! :)

Ištirpinau likusį 50 g. juodo šokolado ir juo aptepiau saldainiukų viršų, t.y. "uždariau" saldainiukus. Ir vėl keletui minučių į šaldytuvą. Šokoladas stingsta labai greitai..

Štai ir viskas. Išimam saldainiukus iš formos ir papuošiam kaip tik norim! :) Labai skanu ne tik valgyti, bet ir puiki dovana keliaujant į svečius!Už receptą dėkui www.tvarkoslinija.lt

5 komentarai:

 1. oooiii kaip gardziai atrodo :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Oooiii, kaip skanu buvo :) Galėsim susitikusios pasidaryt! ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai aciu uz receptuka, saldainiukai gavos super, reik tik kantrybes ir ismones !

  AtsakytiPanaikinti
 4. Rosvita, labai džiaugiuos, kad pamėginai ir dar džiugiu, kad patiko! :) Kantrybės tikrai reikia.. Bet skonis atperka vargus :)

  AtsakytiPanaikinti